2021.12.05 - II Niedziela Adwentu

1. Pragnę podziękować za złożone tydzień temu ofiary na fundusz remontowo inwestycyjny. Zebraliśmy 1601 zł (a na os. Kośmin 336zł).
  2. Wczoraj przeżywaliśmy wspomnienie św. Barbary. Pragniemy wyrazić serdeczne życzenia Wszystkim, którym patronuje święta Barbara z racji wykonywanego zawodu, a więc wszystkim pracownikom i właścicielom firm kamieniarskich naszego miasta jak również wszystkim pracownikom, dyrektorom i prezesom kopalni kamienia na naszym terenie. Pragniemy również wyrazić naszą wdzięczność Tym Wszystkim, którzy często bezinteresownie dbają o nasz parafialny kościół przekazując ofiary czy też potrzebny kamień, aby kościół, całe obejście, dom parafialny i plebania mogły wyglądać dobrze.
  3. Z kalendarza wydarzeń na ten tydzień:

- dziś w II-gą niedzielę Adwentu przeżywamy dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie, po Mszach Świętych będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na ten cel;

- w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze Święte w porządku świątecznym, czyli rano Eucharystia o 900, popołudniu o 1700 i na os. Kośmin o 1800; w tym dniu od godziny 12 do 13 zapraszamy na nabożeństwo zwane Godziną Łaski związane z dniem 8 grudnia. U jego początków są objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari; również 8 grudnia, ksiądz Daniel przeżywa 14 rocznicę święceń kapłańskich, Mszę Świętą w intencji Jubilata będziemy sprawować o godzinie 1700.

- w piątek od godziny 900 z posługą sakramentalną odwiedzimy zgłoszonych wcześniej chorych;

1. W czasie Adwentu serdecznie zachęcamy do udziału w roratach, są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 1700. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami oraz wypisanymi dobrymi uczynkami, które biorą udział w losowaniach. Zapraszamy też młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania, a także dorosłych.
  2. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, a także w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można się zaopatrywać w opłatki wigilijne, można również nabyć świece Caritas mała
    w cenie 7 zł i duża w cenie 15 zł. Są też dostępne kalendarze parafialne po 10 zł i kartki świąteczne.
  3. Przeżywających w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice otaczamy darem modlitwy. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i czasu Adwentu.
  4. W minionym tygodniu na ziemski spoczynek odprowadziliśmy: Aleksandrę Nowakowską, Mariusza Sokolińskiego i Mariana Krawczuka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
    a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.