2019.11.17 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. Z kalendarza wydarzeń na ten tydzień:

- dzisiaj przeżywamy III-cią niedzielę miesiąca, w czasie Mszy Świętej o godzinie 1200, chrzty;

- w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny;

- w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w tym dniu nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

- w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP

- w piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej, w czasie wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji naszego chóru, prosząc również o nowe powołania do tej wspólnoty;

- w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym, ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w naszej diecezji; po Mszach świętych z racji IV niedzieli miesiąca będzie można również złożyć ofiary do puszek na poczet naszych przyszłych prac remontowych.

1. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy darem modlitwy.
  2. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe codziennie o 1730.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  4. W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej pragnę przekazać zaproszenie dla Piławskich Seniorów na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się 20 listopada (najbliższa środa) o godz. 1300 w Sali gimnastycznej budynku „A” Szkoły Podstawowej.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Paweł BiegunMagdalena Smolarska - zapowiedź druga

Przyszłych małżonków polecamy modlitwom parafian.

Przeszkody małżeńskie należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

1. W minionym tygodniu na ziemski spoczynek odprowadziliśmy: świętej pamięci Wacława Bagińskiego i Stefana Krawczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.