2021.10.24 - XXX Niedziela Zwykła

1. Z kalendarza wydarzeń na ten tydzień:

- dziś IV niedziela miesiąca, po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek, które przeznaczymy na remonty przy naszym kościele, pragnę przy tej okazji podziękować również wszystkim, którzy indywidualnie wspierają dzieło przyszłych remontów ofiarami;

- w czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, jest to patronalny dzień naszego księdza Dziekana, którego polecamy waszym modlitwom;

- w niedzielę kończymy miesiąc październik, zapraszamy jeszcze na nabożeństwa Różańcowe; od wtorku do czwartku, o godzinie 1615, spotkania z różańcem dla dzieci, a codziennie o godzinie 1730 nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dla wszystkich wiernych i dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

- w przyszłą niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.

1. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych; prosimy o porządki na cmentarzu (w piątek zostaną zabrane nieczystości ostatni raz przed 1 listopada); prosimy, aby podczas porządków zwracać uwagę na rzeczy osobiste i nie pozostawiać ich bez nadzoru; na stoliku przy obrazie Jezusa Miłosiernego można pobrać kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy wrzucać do skarbony przy drzwiach kościoła. 2 listopada o godzinie 1700, sprawować będziemy Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, intencje tej Mszy Świętej zbiorowej można zamawiać w zakrystii.
  2. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy darem modlitwy. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia dziś rozpoczętego.