2024.05.05 - VI Niedziela Wielkanocna

1. Z kalendarza wydarzeń na ten tydzień:

- dziś po nabożeństwie majowym zmiana tajemnic Żywego Różańca;

- w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej;

- w środę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej Świdnickiej Diecezji;

- w piątek o godzinie 1600 Pierwsza Spowiedź Dzieci przed I Komunią Świętą, a o godzinie 1715 spowiedź dzieci przeżywających I Rocznicę Komunii; rodziców i rodziny prosimy o skorzystanie ze spowiedzi do czwartku;

- w sobotę w katedrze Świdnickiej o godzinie 1000 klerycy 5 roku Seminarium Świdnickiego przyjmą Święcenia Diakonatu, polecamy ich waszej modlitwie;

- w niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 1000 dzieci klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, a o godzinie 1200 odbędzie się Rocznica I Komunii.

1. Nabożeństwa majowe, są sprawowane w tygodniu po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę o 1730.
  2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Marcin Adam Drąg i Maja Ewa Kraj - zapowiedź trzecia

Przyszłych małżonków polecamy modlitwom parafian. Przeszkody małżeńskie należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

1. Darem modlitwy otaczamy jubilatów i solenizantów. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia dziś rozpoczętego.
  2. W minionym tygodniu na ziemski spoczynek odprowadziliśmy: świętej pamięci Waldemara Janiszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.