Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marcina w Piławie Górnej

2024.04.21 - IV Niedziela Wielkanocna

1. Z kalendarza wydarzeń na ten tydzień:

- dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, z tej racji gościmy w naszej wspólnocie ks. Krzysztofa Mielnika – Ojca Duchownego naszego Seminarium wraz z klerykami Jakubem, Łukaszem i Szymonem; ta niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania, prosimy zatem o modlitwę za wszystkich powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania; wychodząc z kościoła można złożyć ofiary na nasze Świdnickie Seminarium;

- we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;

- w czwartek święto Św. Marka, jest to dzień patronalny naszego Biskupa, solenizanta polecamy Waszym modlitwom;

- za tydzień IV niedziela miesiąca, ofiarami składanymi do skarbony będzie można dobrowolnie wesprzeć fundusz remontowo-inwestycyjny;

1. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Marcin Adam Drąg, kawaler, zam. Dzierżoniów i Maja Ewa Kraj, panna, zam. Piława Górna – zapowiedź pierwsza
  • Ernest Łagoda i Karolina Januszkiewicz – zapowiedź trzecia
  • Przemysław Adam Dudek i Anna Kuriata – zapowiedź trzecia

Przyszłych małżonków polecamy modlitwom parafian. Przeszkody małżeńskie należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

1. Zaproszenie Stowarzyszenie Klubu Abstynenta ''Na Pawłowym Wzgórzu'' w Dzierżoniowie:

Drodzy małżonkowie jeżeli chcecie przeżyć swoje małżeństwo razem z szacunkiem i miłością do siebie na wzajem to serdecznie Was zapraszamy na niezapomnianą ''Randkę we Dwoje'' Spotkania odbywać się będą w Salkach przy Parafii Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie przez 5 kolejnych piątków – rozpoczynając od 10 maja 2024 r. o godz. 1745  i trwać będą około 1,5 godz. Szczegóły dotyczące zapisów i tematyka spotkań na plakacie w gablocie.

1. Darem modlitwy otaczamy jubilatów i solenizantów. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia dziś rozpoczętego.
  2. W minionym tygodniu na ziemski spoczynek odprowadziliśmy: świętej pamięci Stanisławę Olszowiec, Kazimierę Wilczyńską i Waldemara Papaja. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.