Nowe informacje dotyczące Eucharystii w niedzielę

Kochani Siostry i Braci w Chrystusie.

Z coraz większym zaniepokojeniem śledzimy wprowadzane przez Rząd naszej Ojczyzny zaostrzenia przepisów dotyczących chociażby wszystkich zgromadzeń w tym religijnych. Jako duszpasterze jesteśmy z miłości odpowiedzialni za każdą i każdego z Was przed Bogiem i dlatego musimy stosować się do wytycznych przekazywanych nam na bieżąco przez Biskupów. Po wprowadzeniu przez Pana Premiera ograniczenia ilości osób na zgromadzeniu do 50 tylko tyle osób możemy wpuścić do kościoła jednorazowo na Mszę Świętą czy też nabożeństwa. Jest to bardzo bolesna sytuacja. Dlatego postanawiamy iż w naszej Parafii św. Marcina o tej samej godzinie czyli o 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00 będą sprawowane dwie Msze Święte (jeśli zajdzie taka potrzeba), jedna w kościele parafialnym, druga w kaplicy przy cmentarzu parafialnym. Pierwsze 50 osób będzie uczestniczyć w Eucharystii w Kościele parafialnym, pozostali, jeśli oczywiście będzie więcej niż 50 osób, w kaplicy cmentarnej. Pierwszeństwo wejścia na Eucharystię do kościoła mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Dziś, w sobotę 14 marca, o godzinie 17.00 będzie sprawowana Msza Święta z formularza III Niedzieli Wielkiego Postu, aby osoby, które będę na Msz Świętej, miały już spełniony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, gdyż taką możliwość daje nam Kodeks Prawa Kanonicznego.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Nie chcemy robić nic przeciwko wspólnocie, ale też musimy trzymać się zaleceń rządowych, które i tak są dla nas przychylne i kościoły zostają jak na razie otwarte.

Pragnę też przypomnieć, iż nasi biskupi udzielili nam dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii do 29 marca. Osoby z niej korzystające zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej za pośrednictwem radia lub telewizji.

Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o godzinie 20.30 w kościele, bez udziału wiernych, my kapłani będziemy modlić się rozważając każdego dnia jedną część Różańca Świętego prosząc o ustanie epidemii. Bardzo prosimy o łączenie się z nami w modlitwie we wspólnotach rodzinnych w domach.

Używamy plików cookie, aby ułatwić Ci surfowanie po Internecie i aby udoskonalać naszą witrynę. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zastosowanie plików cookie.