Komunikat w związku z pandemią koronawirusa

Drodzy Parafianie

W duchu odpowiedzialności za powierzoną sobie Wspólnotę, pragnę poinformować, jakie decyzje podjęliśmy w związku z pandemią koronawirusa. Po wspólnej rozmowie z ks. Wikariuszem i ks. Prałatem, odpowiadając na wezwanie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ordynariusza Bp. Ignacego, zawiadamiamy iż:

  1. W najbliższy piątek 13. marca i za tydzień 20 marca – zostają odwołane Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci w związku z prośbą Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji, aby dzieci pozostawały w domach do 25 marca.
  2. W dwie najbliższe niedziele 15 i 22 marca – zmieniamy układ sprawowania Mszy świętych, aby zapewnić możliwość uczestniczenia mniejszym grupom wiernych, ale w większej ilości sprawowanych Eucharystii i tak: Mszę Święte będą sprawowane w formie krótszej (bez głoszenia homilii mszalnej) o godzinie 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1800, a na os. Kośmin o 930.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po wieczornej Mszy Świętej (1730).
  4. Nabożeństwa Gorzkich Żali sprawowane będą w niedzielę o 1700.
  5. W tygodniu Msze święte sprawowane będą o 700 i 1700.
  6. Od poniedziałku do soboty wprowadzamy Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 1600 do wieczornej Eucharystii, w czasie której indywidualnie będzie można prosić Pana Jezusa o ustanie pandemii.

Wszystkich chorych, a także osoby podwyższonego ryzyka, oraz osoby, które nie chcą uczestniczyć w publicznej Eucharystii i nabożeństwach zachęcamy do uczestnictwa za pomocą środków masowego przekazu TV i Radia.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji chorych dotkniętych pandemią wirusa, a także w intencji wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej i całego narodu, aby Pan Bóg ustrzegł nas przed szerzącą się zarazą.

Prosimy również śledzić informacje na naszej stronie parafialnej, gdzie będziemy na bieżąco informować o zmianach, które będą się dokonywać w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa i wytycznymi podawanymi nam czy to przez Episkopat, czy też władze naszego Kraju.

Zachęcamy również do zapoznawania się z komunikatami na stronach internetowych Świdnickiej Kurii Biskupiej i Konferencji Episkopatu Polski.

Wszystkich Parafian otaczamy darem kapłańskiej modlitwy.

Używamy plików cookie, aby ułatwić Ci surfowanie po Internecie i aby udoskonalać naszą witrynę. Korzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na zastosowanie plików cookie.